Вітреоретинальна хірургія

Сучасну вітреоретинальну хірургію можна назвати найбільш перспективним напрямком хірургічної офтальмології. Це комбіноване хірургічне втручання, що проводиться на скловидному тілі та сітківці. Суть даної операції – це лікування патології методом видалення частини або ж всього скловидного тіла та виконання певних маніпуляцій з сітківкою. Місце, де знаходиться скловидне тіло, називається вітреальною порожниною. Воно заміщається спеціальними речовинами в залежності від перебігу захворювання та особливостей операції. В якості таких речовин можуть використовуватися силіконова олія, медичні гази, а також спеціальні розчини.

Залежно від виду патологічного процесу варіюються цілі та обсяги хірургічного втручання:
  1. Якщо стався розрив сітківки: блокуються вітреоретинальні тракції і розриви, сітківка повертається в природне, фізіологічне положення.
  2. При фіброзах: проводиться видалення фіброзу і пілінг сітківки (її поверхня вирівнюється).
  3. При гемофтальмах – крововиливах в скловидне тіло: здійснюється видалення деформованого, насиченого кров’ю склистого тіла.
  4. При проліферативному діабеті скловидне тіло і проліферативна тканина видаляються.
  5. При травмуванні з чужорідним тілом: нівелюється тракційний компонент скловидного тіла, чужорідне тіло видаляється, запобігається відшарування сітківки.
  6. При злоякісній глаукомі: для зниження небезпечного навантаження на задній відрізок ока видаляється склоподібне тіло.
  7. При підвивиху і вивиху кришталика: здійснюється видалення частини склистого тіла, яка була пошкоджена дислокованим кришталиком. Разом з цим видаляється кришталик, який замінюється надалі інтраокулярною лінзою.
  8. При макулярному розриві: скловидне тіло видаляється, запобігається виникнення спайок з сітківкою, здійснюється пілінг макулярної ділянки для запобігання збільшення розриву.
Обладнання та розхідні матеріали для хірургії

Сучасна мікрохірургічна система Alcon Constellation дає можливість проводити хірургічне втручання на передньому відрізку ока, а також високошвидкісну вітректомію і комбіновані операції високого рівня. Обладнання дозволяє запобігати натягу склистого тіла, працюючи безпечно і в безпосередній близькості до сітківки. Спеціаліст, який проводить операцію, повністю контролює її хід.

Залишіть свій номер телефону за яким ми зв’яжемось з Вами в найближчий час

    Запис на прийом