Хірургія катаракти

Що являє собою катаракта

Під катарактою маються на увазі зміни структури кришталика у вигляді його втрати прозорості, тобто помутніння. Це відбувається через процес денатурації білка і процес цей є незворотнім. На превеликий жаль навіть сучасний розвиток медицини не передбачає медикаментозного лікування захворювання.

Коли потрібно її оперувати

Лікування катаракти, коли мова йде про успішний результат, тільки одне – це оперативне втручання. Суть його полягає в тому, щоб видалити у пацієнта помутнілий кришталик і замінити його штучним, який носить назву інтраокулярна лінза. Дана операція проводиться на ранніх етапах розвитку захворювання. Для цього, не потрібно чекати, поки катаракта «дозріє». Якщо ж видаляти вже зрілу катаракту, то можна зіткнутися з ризиком виникнення ускладнень. Своєчасне виявлення катаракти можливо тільки за умови ретельного діагностичного обстеження.

Використовуване обладнання (Alcon Constellation)

Alcon Constellation є повнофункціональною вітреоретинальною системою, яка забезпечує виконання всіх видів втручань в задньому і передньому відрізку ока. Установка також дозволяє виконувати одномоментно факоемульсифікацію з видаленням катаракти та вітректомію. Alcon Constellation є сучасною розробкою для офтальмохірургії, що перевершує за своїми параметрами системи попереднього покоління.

Види штучних кришталиків для заміни

На сьогодні можна виділити два типи лінз, які замінюють функціонал помутнілого кришталика:

  1. Монофокальні (вони ж однофокусні). Є класичним варіантом, який сприяє отриманню максимального зору вдалину без застосування окулярів. Але для читання на близькій відстані окуляри все ж знадобляться. У категорію даних моделей відносяться як прості, що не мають фільтрів, які захищають сітківку від ультрафіолету, так і найкращі в своїй категорії. Останні мають подвійний захисний фільтр і асферичну оптику.
  2. EDOF-лінзи (з поглибленим фокусом) – проміжний варіант кришталиків, який дозволяє чітко бачити без окулярів вдаль та на проміжній відстані (70-100 см), але для читання будуть потрібні окуляри.
  3. Мультифокальні (вони ж багатофокусні). Є новим поколінням лінз, які дозволяють не використовувати окуляри для близької відстані. Сучасні лінзи трифокальні, тобто мають 3 фокуси – для чіткого зору вдалину, на відстані 33 см (читання) та проміжній відстані 70-100 см.

Також кришталики можуть коригувати астигматизм, якщо той був виявлений у пацієнта до операції. Завдяки цьому гострота зору підвищується до максимально можливих параметрів. Ці кришталики називають торичними (можна визначити по букві Т в назві – від Т2 до Т9). 

Яка підготовка до факоемульсифікації

При підготовці офтальмохірург оцінює щільність ядра кришталика, а також рівень збереження зв’язкового апарату. Безпосередньо перед оперативним втручанням слід утриматися від важких фізичних навантажень та повністю виключити вживання алкоголю.

Перелік необхідних аналізів

Для проведення операції від пацієнта будуть потрібні:

  • Загальний аналіз сечі і крові
  • Аналіз на цукор крові
  • RW
  • Аналіз на HBS-антиген
  • Аналіз на антитіла IgM до Sars-Cov-2 (ІХЛ або експрес-тест, результат дійсний 72 години)
  • Кардіограма
  • Флюорографія (дійсна до 1 року)
  • Висновок стоматолога
  • Висновок ЛОР
  • Для пацієнтів з цукровим діабетом будуть потрібні аналізи крові на гліколізований гемоглобін, а також висновок ендокринолога
Як все проходить в день операції

Заміна кришталика здійснюється через мікророзріз розміром 1,8-2,2 мм. Через нього вводиться факоголка, що генерує хвилі ультразвукового діапазону та аспірує подрібнені частинки кришталика. Природна капсула кришталика при цьому не руйнується, в неї потім вводиться штучний кришталик у вигляді складеної гнучкої лінзи. Після імплантації кришталик розгортається і фіксується. Мікророзрізи не вимагають накладення швів, що мінімізує появу післяопераційного астигматизму і деформацію рогівки.

Більш детально можна отримати інформацію після обстеження – лікар розкаже про ваші індивідуальні особливості та запропонує оптимальний варіант штучного кришталика (або декілька на вибір).

Залишіть свій номер телефону за яким ми зв’яжемось з Вами в найближчий час

    Запис на прийом